Про конкурс

Місія фотоконкурсу «Фотограф року 2016» – підтримка творчої діяльності професійних фотографів, фотолюбителів і художників в Україні, які працюють з фотографією.

Призовий фонд Конкурсу складається з нагород від партнерів на суму понад 150 000 грн.:

 • Гран-прі («Кращий фотограф року») — головна нагорода - Fujifilm X-Pro2 з об'єктивом Fujinon XF 35mm F2.0 R WR
 •  

 • Вибір Fujifilm - Цифровой фотоапарат Fuji X-T2 kit 18-55

Спеціальні нагороди для переможців (1, 2 та 3-і місця) у всіх номінаціях від


 
 

Журі

Однією з найважливіших складових фотоконкурсу є його журі, куди входять найавторитетніші представники вітчизняної та зарубіжної фотоіндустрії, чий авторитет не підлягає сумніву та викликає довіру в учасників.Тетяна Федорова - молдавська художниця, фотограф, куратор. У фокусі її творчих досліджень соціальна та політична трансформація пострадянського простору, критичне осмислення радянської історії й минулого через призму сьогоднішнього дня. Відомі концептуальні авторські книги: "У пошуках соціального тіла радянського художника" (2012), "Радянський паспорт" (2014 року), "Фабрика Червона зірка" (2014 року), "Бессарабія та її мешканці" (2016). На думку віденського галериста і директора ViennaPhotoBookFestival Регіни Марії Анзенбергер "Радянський паспорт" є найкращою фото книгою по Східній Європі за 2015 рік. Роботи Тетяни Федорової були показані на престижних виставках і виставкових майданчиках. 

Володимир Парфенок - у творчій фотографії з середини 1980-х років. Закінчив знамениту навчальну Студію-3 під керівництвом Валерія Лобко (Мінськ, 1985-86). Один із засновників неформальної фотографічної асоціації "Правінцыя", завдяки активності якої Мінськ став однією із столиць нової радянської фотографії наприкінці 1980-х рр.

Працював редактором відділу творчої фотографії в республіканському журналі "Мастацтва" (1991-2002). Засновник галереї візуальних мистецтв NOVA і куратор численних виставкових проектів у ній (1996-2013). Редактор збірки "Творча фотографія в Білорусі. 1996-2013". Нині є співробітником Національного центру сучасних мистецтв Республіки Білорусь. 
 

Віктор Нагорний - відомий український фотограф, викладач, бізнесмен, колекціонер і дослідник фотографії. Є засновником однієї з найкращих в Україні лабораторій із друку фотографії, якою користуються багато авторитетних фотографів та художників країни. Віктор працює в основному із плівковими технологіями. У творчості займається експериментами в області концептуального пейзажу. 

 

 

 

Эміне Зіятдінова - документальний фотограф, родом із степової кримської глибинки - села Мунуc (Серебрянка) Ак'шеіхского (Роздольненського) району. Вона є дипломованим фотожурналістом. Спеціальну освіту Еміне отримала в університеті Огайо, США.  Документальні знімки Еміне привернули увагу таких всесвітньо відомих видань, як CNN, New York Times, EI Pais. 

 

 

 

Олександр Ляпін – фотограф, мистецтвознавець, викладач, художник і журналіст. Працював головним редактором газети «Вечірні Вісті», журналів «Студія», «Фото Відео Новини», «Сімфол», очолював фотоагентство «Фотолента \ PHL». Зараз працює головним редактором порталу Foto.ua. Написав сотні статей про фотографію. Є куратором багатьох фотопроектів, веде активну виставкову діяльність. Багато років викладає фотографію. Багато хто з випускників майстерні Олександра Ляпіна стали успішними фотографами, отримують призи на престижних конкурсах, вступають у творчі навчальні заклади за кордоном і в Україні, працюють за різними грантовими програмами.
 

Номінації

В фотоконкурсі можуть брати участь як професіонали так і аматори. В окремі номінації можна надсилати тільки серії 

 

Серії:

 1. Краєвид (флора)
 2. Тваринний світ (фауна)
 3. Натюрморт
 4. Портрет
 5. Стріт
 6. Репортаж
 7. Документальна фотографія
 8. Арт-фотографія

Поодинокі:

 1. Краєвид (флора)
 2. Тваринний світ (фауна)
 3. Натюрморт
 4. Портрет
 5. Стріт
 6. Репортаж
 

 

Структура проведення конкурсу

 • Учасники завантажують свої роботи на сайт конкурсу та сплачують участь у ньому до 26 лютого 2017 року включно.
 • З 27 лютого 2017 року припиняється прийом робіт і починає працювати журі. До 24 березня 2017 року журі формують short-лист.
 • До 24 березня 2017 року журі визначає переможців конкурсу (Гран-прі «Кращий фотограф року» і 1, 2, 3-і місця в номінаціях).
 • З 1 по 14 березня 2017 року проходитиме голосування за «Приз глядацьких симпатій».
 • У квітні 2017 року відбудеться церемонія нагородження переможців.

Питання, пов'язані з конкурсом, надсилайте, будь ласка, на нашу електронну адресу: moderator@office.foto.ua.