Стартував IV Всеукраїнський конкурс «Фотограф року 2016»

5218

24 листопада стартував IV Всеукраїнський конкурс для любителів та професіоналів фотографії «Фотограф року 2016», основна ідея якого - відкриття нових імен у фотомистецтві, підтримка талановитих фотографів, розвиток фотографії в Україні.

«Портал Foto.ua, продовжуючи традицію, розпочату в 2012 році, оголошує старт вже четвертого всеукраїнського конкурсу «Фотограф року 2016». Цей конкурс має значний вплив на українську фотографію. За три роки в конкурсі взяло участь близько 3000 авторів, були проведені виставки переможців у різних номінаціях. Цього року ми оголошуємо старт «Фотографа року 2016», який, ми впевнені, відкриє нові імена і дозволить українській фотографії зробити ще один крок вперед», - зазначив Олександр Ляпін, головний редактор Foto.ua.

Конкурс організовано спеціалізованим інтернет-ресурсом Foto.ua, який вже 15 років займається розвитком фотографії в Україні.

Призовий фонд конкурсу складається з нагород від партнерів на суму більше 150 000 грн. Володаря гран-прі «Кращий фотограф року», а також переможців у номінаціях визначить професійне міжнародне журі, у складі якого:


Тетяна Федорова - молдавська художниця, фотограф, куратор. У фокусі її творчих досліджень соціальна та політична трансформація пострадянського простору, критичне осмислення радянської історії й минулого через призму сьогоднішнього дня. Відомі концептуальні авторські книги: "У пошуках соціального тіла радянського художника" (2012), "Радянський паспорт" (2014 року), "Фабрика Червона зірка" (2014 року), "Бессарабія та її мешканці" (2016). На думку віденського галериста і директора ViennaPhotoBookFestival Регіни Марії Анзенбергер "Радянський паспорт" є найкращою фото книгою по Східній Європі за 2015 рік. Роботи Тетяни Федорової були показані на престижних виставках і виставкових майданчиках. 

Володимир Парфенок - у творчій фотографії з середини 1980-х років. Закінчив знамениту навчальну Студію-3 під керівництвом Валерія Лобко (Мінськ, 1985-86). Один із засновників неформальної фотографічної асоціації "Правінцыя", завдяки активності якої Мінськ став однією із столиць нової радянської фотографії наприкінці 1980-х рр.

Працював редактором відділу творчої фотографії в республіканському журналі "Мастацтва" (1991-2002). Засновник галереї візуальних мистецтв NOVA і куратор численних виставкових проектів у ній (1996-2013). Редактор збірки "Творча фотографія в Білорусі. 1996-2013". Нині є співробітником Національного центру сучасних мистецтв Республіки Білорусь. 
 

Віктор Нагорний - відомий український фотограф, викладач, бізнесмен, колекціонер і дослідник фотографії. Є засновником однієї з найкращих в Україні лабораторій із друку фотографії, якою користуються багато авторитетних фотографів та художників країни. Віктор працює в основному із плівковими технологіями. У творчості займається експериментами в області концептуального пейзажу. 

 

 

 

Эміне Зіятдінова - документальний фотограф, родом із степової кримської глибинки - села Мунуc (Серебрянка) Ак'шеіхского (Роздольненського) району. Вона є дипломованим фотожурналістом. Спеціальну освіту Еміне отримала в університеті Огайо, США.  Документальні знімки Еміне привернули увагу таких всесвітньо відомих видань, як CNN, New York Times, Daily Mail. 

 

 

 

Олександр Ляпін – фотограф, мистецтвознавець, викладач, художник і журналіст. Працював головним редактором газети «Вечірні Вісті», журналів «Студія», «Фото Відео Новини», «Сімфол», очолював фотоагентство «Фотолента \ PHL». Зараз працює головним редактором порталу Foto.ua. Написав сотні статей про фотографію. Є куратором багатьох фотопроектів, веде активну виставкову діяльність. Багато років викладає фотографію. Багато хто з випускників майстерні Олександра Ляпіна стали успішними фотографами, отримують призи на престижних конкурсах, вступають у творчі навчальні заклади за кордоном і в Україні, працюють за різними грантовими програмами.
 

Переможця у номінації «Приз глядацьких симпатій» буде визначено голосуванням відвідувачів сайту конкурсу.
Прийом робіт проводиться до 26 лютого 2017 року.